KS ROW Rybnik
0
2

W 12 kolejce przy pięknej pogodzie gościliśmy młodzież z Rybnika.

W 12 kolejce przy pięknej pogodzie gościliśmy młodzież z Rybnika. Pojedynki z ROW’em zawsze były bardzo wyrównane. Od pierwszego gwizdka nikt nie odpuszczał, widać było dużą wiarę w zwycięstwo w obu drużynach. Niestety w nasze szeregi ponownie wkradło się zbyt dużo nerwowości w pierwszej połowie- jak zwykle zupełnie niepotrzebnej. Pierwszą bramkę straciliśmy w 15 min po bardzo dobrze wykonanym rzucie wolnym z odległości ok 18 m. Piłkarz z Rybnika uderzył mocno i precyzyjnie nad murem, nasz bramkarz Mateusz Wojtyła spóźnił nieco reakcję i nie zdążył wybić piłki, która zakręciła tuż przy słupku. Druga połowa była już mniej nerwowa i bardziej swobodna. Momentami piłka chodziła pomiędzy naszymi zawodnikami jak jeszcze nigdy. Niestety jedna strata w środku pola ma swoje konsekwencje i tracimy drugą bramkę. W drugiej połowie bronił nasz drugi bramkarz Kuba Babicki który przegrał pojedynek jeden na jeden z napastnikiem z Rybnika. Mecz kończy się wynikiem 0:2 i niestety tym razem również nie udaje się nam powiększyć dorobku punktowego. Piłkarze z Rybnika wygrywają zasłużenie częściej tworząc zagrożenie przy naszej bramce.  Na uwagę zasługuje jednak fakt bardzo dobrej postawy każdego z naszych zawodników. Bramkarze, którzy kilkukrotnie uratowali nas przed stratą bramek. Linia obrony, która grała pewnie i mądrze. Rozgrywali piłkę współpracują z pomocnikami w sposób który chcieliśmy widzieć od pierwszej kolejki. Pomocnicy którzy dwoili się i troili przerywając akcję i próbując zawiązywać akcje ofensywne oraz napastnicy którzy nielicznymi możliwościami utrudniali pracę obronie i bramkarzowi z Rybnika. Najbliżej zdobycia bramki byliśmy w 53 min kiedy to Kacper Sikora wykonywał rzut wolny i popisał się pięknym strzałem w prawo okno bramki. Trzeba obiektywnie przyznać, że piękny strzał Kacpra został obroniony równie piękną paradą bramkarza Gości. Kolejna kolejka tym razem w święto niepodległości. Jedziemy do Rydułtów - ZAPRASZAMY !!!