Unia Racibórz
UMKS Trójka
2
0

Na inaugurację II Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy ulegliśmy w wyjazdowym meczu zespołowi Unii Racibórz 0:2 (0:0)

Pierwsza połowa była słabym widowiskiem. Obie drużyny, oprócz nielicznych przypadków opisanych niżej, nie potrafiły stworzyć grożnych sytuacji pod bramką przeciwnika. Pierwszą okazję w 10 min. mieli gospodarze, jednak po strzale z 15 metra piękną paradą popisał się nasz bramkarz. W 30 min. znakomitą sytuację miał Wojtek Gancarczyk, jednak jego strzał minimalnie minął lewy słupek bramki. W 34 min. po rzucie rożnym i strzale plecami Kacpra Kołodzieja piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy. W drugiej połowie niestety gospodarze szybko zdobyli bramkę wykorzystując rzut karny podyktowany za faul popełniony przez Dawida Bieńko. W kolejnych minutach Unia przejęła kontrolę nad meczem. Dopiero w 60 min. Maciej Pniok oddał pierwszy, bardzo groźny strzał z 25 metrów, jednak bramkarz zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę. Wprowadziło to trochę ożywienia w poczynaniach naszej drużyny. Jednak chwilę później, po rzucie rożnym i nieporozumieniu pomiędzy Jakubem Staszkiem a Maciejem Pniokiem, gospodarze przeprowadzili kontrę zakończoną drugą bramką. W ostatnich minutach meczu dobrej sytuacji na zmianę wyniku nie wykorzystał Bartek Kobiela, strzelając z 10 metrów tuż obok bramki. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i porażka na inaugurację ligi stała się faktem.

Skład: Grajcarek, Kołodziej, Polak, Bieńko, Wandzel, Kania, Dudek, Kwaśniak, Pniok, Kobiela,Gancarczyk oraz Adamowicz, Bialik, Staszek, Świerczek.