3
2

Wiosenne "przebudzenie"

W inauguracyjnym spotkaniu III ligi juniorów młodszych przyszło się nam zmierzyć z drużyną OKS ZET Tychy.

Już pierwsza akcja spotkania mogła zakończyć się bramką jednak gol dla naszej drużyny nie został uznany ze względu na pozycję spaloną Tomasza Sajdaka. W miarę upływu minut  zarysowała się przewaga naszej drużyny jednak rywale skutecznie się bronili. Gdy wydawało się, że bramka jest kwestią minut niestety sami  straciliśmy gola. Prostopadłego podania z głębi pola nie zatrzymali obrońcy a interweniujący Mateusz Wojtyła niefortunnie nabił napastnika drużyny przeciwnej i piłka wtoczyła się do bramki. Nie podłamało to jednak naszych zawodników, którzy ambitnie dążyli do wyrównania, jednak nie potrafili zaskoczyć przeciwników. Na domiar złego po raz kolejny daliśmy się zaskoczyć kiedy brak komunikacji między Danielem Pankiem a Mateuszem Wojtyłą wykorzystał napastnik ZET-ki podwyższając wynik na 2-0. Po raz kolejny ruszyliśmy do ataku czego efektem była kontaktowa bramka Mikołaja Seniowa, który w zamieszaniu podbramkowym wepchnął piłkę do siatki po rzucie wolnym wykonywanym przez Kordiana Gucza.

W drugiej połowie przez pierwsze 10 minut na boisku panował chaos (niczym w oświacie), było dużo strat, niedokładności. Jednak w końcu udało nam się wyrównać po atomowym uderzeniu Daniela Panka, którego strzał z 25m przełamał ręce bramkarza. Po zdobyciu wyrównującej bramki akcje naszej drużyny zazębiały się i przejęliśmy kontrole nad spotkaniem. Jednak w końcówce spotkania dopisało nam szczęście, kiedy znakomitej sytuacji sam na sam z Rafałem Grajcarkiem nie wykorzystał napastnik Zetki. Na minutę przed końcem spotkania prostopadłą piłkę z głębi pola otrzymał Patryk Pucka, który z zimną krwią ustalił wynik spotkania na 3-2.

UMKS: Wojtyła(Grajcarek),Pucka,Mazur,Panek,Rozmus,Janusz(Kozak),Chlebek(Szpara),Seniow(Paszek),Gucz,Waliczek,Sajdak