GKS "PNIÓWEK-74" Pawłowice
2
0

Udane zakończenie sezonu

Ostatni mecz sezonu przyszło nam rywalizować z Pniówkiem Pawłowice, z którym w pierwszej kolejce ponieślismy sromotną nieoczekiwaną i zaskakującą klęskę. Ten mecz był nie tylko meczem
o trzy punkty ale również o honor. Wygrana dawała nam szanse godnie pożegnać się z II ligą i udowodnić, nie byliśmy najsłabszą drużyną. Mecz rozpoczął się od moncego uderzania Gości. Już na początku spotkania bardzo mocnym strzałem tuż pod poprzeczkę popisał się pomocnik z Pawłowic. Na szczęście dobre parametry naszego bramkarza Mateusza Wojtyły i jak się pózniej okazało bardzo dobra dyspozycja dnia
pozwoliły nam zachować czyste konto. Pierwsza połowa nie była dobra w naszym wykonaniu. Wkradało się dużo chaosu i nieokładności. Na szczęście zawodnicy Pniówka również nie pokazywali nic wielkiego. Druga połowa wyglądała już dużo lepiej. Zaczęlismy częściej zagrażać bramkarzwoi Gości. Dwóch znakomitych sytuacji nie wykorzystał nasz napastnik Tomek Sajdak. Na szczeście szybko się zrehabilotował. Po dobrze wykonanym rzucie wolnym przez Janka Waliczka piłka odbiła się od bramkarza a Tomek w 57 min dobijając piłkę otworzył wynik spotkania. Mamy 1:0. W 65 min w charakterystycznej dla siebie akcji po prostopodałym podaniu ze środka
pola wykorzystując swoją szybkość ustala wynik na 2:0. Trzeba wspomnieć, że Tomek miał szanse na hat-tricka jeszcze w drugiej połowie. Nie ma tego złego, na pożegnanie II ligi wygrywamy w Pniówkiem Pawłowice i kończymy sezon 7 miejscu. Cała drużyna zagrała jak zwykle z wielkim zaangażowniem, natomiast wyjątkowo wyróżniłybym współpracę na boisku Mikołaja Seniowa i Roberta Wieczorka, którzy bardzo dobrze rozumieli się tego dnia i to lewo skrzydło grało fajną kombinacyjną piłkę. Przy okazji gratulacje dla starszych kolegów za awans wywalczony tego samego dnia w bardzo dobrym stylu. Życzymy mocy w II lidze !!